اعلام نتایج آزمون دکتری سراسری ۹۹

0
111

 

 

آزمون دکتری سراسری از ابتدا تاکنون تحت نظارت سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می گردد. دانشگاه آزاد نیز به صورت جداگانه اقدام به برگزاری آزمون و جذب دانشجو می نمود که این رویه از سال ۱۳۹۶ متوقف شده و آزمون دکتری سراسری و دانشگاه آزاد با یکدیگر ادغام گردید. در نتیجه نتایج آزمون دکتری ۹۹ سراسری و آزاد نیز همزمان با هم و در قالب یک کارنامه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد. از آن جا که هر سال پس از زمان برگزاری آزمون دکتری داوطلبان بسیاری در تماس با مشاوران بخش مشاوره تحصیلی تلفنی مرکز اکسینا خواهان اطلاع از زمان دقیق انتشار اعلام نتایج آزمون دکتری سراسری هستند، تصمیم گرفتیم این مقاله را به موضوع اعلام نتایج آزمون دکتری ۹۹ اختصاص دهیم. البته لازم به ذکر است که آزمون دکتری دارای ۳ مرحله اعلام نتایج (اعلام نتایج اولیه، اعلام نتایج انتخاب رشته و اعلام نتایج مصاحبه (نهایی) می باشد) که ما در این مطلب به زمان و نحوه مشاهده نتایج اولیه آزمون دکتری ۹۹ خواهیم پرداخت.

به دلیل ادغام آزمون دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، نتایج اولیه آزمون دکتری سراسری و دانشگاه آزاد همزمان و در قالب یک کارنامه منتشر خواهد شد.

نحوه مشاهده نتایج آزمون دکتری سراسری ۹۹
به دلیل ادغام آزمون دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، نتایج اولیه آزمون دکتری سراسری و آزاد همزمان و در قالب یک کارنامه منتشر خواهد شد. جهت مشاهده نتایج می بایست در زمان مقرر که متعاقبا اعلام خواهد شد، به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید. سپس از منوس سمت راست صفحه گزینه “دکتری تخصصی” را انتخاب کنید.

سپس در صفحه باز شده بر روی لینک مربوط به “کارنامه اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری سال ۱۳۹۹” کلیک نمایید. پس از کلیک بر روی گزینه مذکور، صفحه ای همچون تصویر زیر پیش روی شما قرار خواهد گرفت.

با توجه به اطلاعاتی که در دسترس شماست، یکی از دو روش را انتخاب، اطلاعات را وارد و بر روی گزینه “جستجو” کلیک نمایید تا کارنامه آزمون شما قابل مشاهده گردد. چنانچه در هر یک از مراحل مشاهده نتایج با مشکلی مواجه شدید، با کارشناسان مرکز اکسینا تماس حاصل فرمایید.

زمان اعلام انتشار نتایج آزمون دکتری سراسری
همانطور که در مطالب اختصاصی اشاره شد، زمان برگزاری آزمون دکتری ۹۹ اوایل اسفند ۹۸ خواهد بود. در نتیجه زمان اعلام نتایج آزمون دکتری ۹۹ همچون روال سال های گذشته اواخر فروردین ماه خواهد بود. البته در حال جاضر تاریخ دقیق انتشاراعلام نتایج آزمون دکتری سراسری مشخص نشده است. به محض اطلاع این مطلب بروزرسانی خواهد شد. ضمنا لازم به ذکر است که علاوه بر سایت اکسینا،آخرین اطلاعات مربوطه از طریق کانال تلگرام دکتری نیز اطلاع رسانی می گردد. بنابراین توصیه می شود با عضویت در کانال تلگرام دکتری در جریان آخرین اخبار مربوطه قرار بگیرید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید