اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۸

0
68

نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد ۹۸ روز دوشنبه ۱۷ تیر ماه سال جاری منتشر شد. داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده بودند در بازه زمانی مقرر یعنی از تاریخ ۹۸/۴/۱۹ الی ۹۸/۴/۲۳ اقدام به انتخاب رشته کارشناسی ارشد نمودند. حال داوطلبان بی صبرانه منتظر مشخص شدن نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۸ هستند تا در صورت قبولی اقدام به ثبت نام در رشته و دانشگاه محل قبولی نمایند. به همین دلیل در این مطلب به طور مفصل به زمان و نحوه مشاهده نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۸ و اعتراض به نتایج نهایی کارشناسی ارشد پرداخته ایم.

نتایج نهایی کارشناسی ارشد سراسری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد.

نحوه مشاهده نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد
جهت مشاهده نتایج می بایست در بازه زمانی مقرر که متعاقبا اعلام خواهد شد، به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید. سپس از منوی سمت راست صفحه بر روی گزینه “کارشناسی ارشد” کلیک کنید.

سپس صفحه ای باز می شود که بایستی بر روی گزینه لینک مربوط به “سامانه جامع آزمون تحصیلات تکمیلی سال ۱۳۹۸ ( اعلام نتایج نهایی)” کلیک کنید. در نهایت صفحه ای پیش روی شما قرار می گیرد که امکان دسترسی به نتایج نهایی کارشناسی ارشد را از دو روش مختلف فراهم می کند :

در روش اول از طریق وارد کردن شماره پرونده و کد ملی
در روش دوم از طریق وارد کردن شماره پرونده و کدپیگیری
چنانچه در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۸ نیز شرکت کرده اید، لازم است به اطلاعتان برسانیم که نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد پس از اعلام نتایج نهایی ارشد سراسری و از طریق سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی منتشر خواهد شد.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۸
انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۸ تا ۲۳ تیر ماه به طول انجامید. در نتیجه زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۸ شهریور ماه سال جاری خواهد بود. البته لازم به ذکر است که در حال حاضر زمان اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد ۹۸ به طور دقیق مشخص نشده است. به محض مشخص شدن، تاریخ دقیق از طریق سایت اکسینا و کانال تلگرام کارشناسی ارشد اطلاع رسانی خواهد شد. بنابراین پیشنهاد می شود با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد پیگیر آخرین اخبار مربوطه باشید.

اعتراض به نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد
هر ساله پس از انتشار نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد، برخی از داوطلبان در تماس با مرکز اکسینا عنوان می دارند که نسبت به نتایج اعلام شده اعتراض دارند و سوالاتی را در رابطه با امکان یا عدم امکان ثبت اعراض خود مطرح می کندد. در این رابطه لازم به ذکر است که چنانچه اشتباهی در اعلام نتایج رخ داده باشد، مثلا سهمیه شما در انتخاب رشته لحاظ نشده باشد و … شما می توانید با ارسال درخواست به سیستم پاسخگویی سنجش، اعتراض خود را ثبت و درخواست رسیدگی نمایید. در صورت نیاز به راهنمایی های بیشتر با کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی اکسینا تماس حاصل فرمایید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید