اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری ۹۹

0
133

 

 

آزمون دکتری سراسری و آزاد طی سال های اخیر در قالب یک آزمون و تحت نظارت سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می گردد. داوطلبان شرکت کننده در آزمون دکتری به دلیل اضافه شدن مرحله مصاحبه در این مقطع، پس از زمان برگزاری آزمون دکتری، بی صبرانه منتظر مشخص شدن نتایج آزمون دکتری هستند تا پس از آن اقدام به انتخاب رشته نمایند و سپس اسامی افرادی که حد نصاب لازم را جهت حضور در مصاحبه دکتری کسب کرده اند، منتشر گردد. از این رو هر ساله پس از زمان برگزاری آزمون دکتری داوطلبان بسیاری طی تماس با کارشناسان بخش مشاوره تحصیلی تلفنی مرکز اکسینا پیگیر زمان و نحوه انتشار نتایج اولیه آزمون دکتری هستند. از یان رو بر آن شدیم تا با اختصاص این مطلب به نتایج اولیه آزمون دکتری ۹۹ پاسخگوی متداول ارین سوالات داوطلبان آزمون دکتری باشیم.

کدستان
به دلیل ادغام آزمون دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، نتایج اولیه و اسامی مجاز به انتخاب رشته محل، همزمان با هم و در قالب یک کارنامه منتشر خواهد شد.

زمان اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری ۹۹

زمان برگزاری آزمون دکتری ۹۹ اسفند ماه سال ۱۳۹۸ خواهد بود. طبق روال سال های گذشته پیش بینی می شود حدودا ۴ الی ۶ هفته جهت انتشار نتایج آزمون دکتری ۹۹ زمان لازم است. در نتیجه به احتمال زیاد، زمان اعلام نتایج آزمون دکتری ۹۹ اواخر فروردین و یا اوایل اردیبهشت ماه خواهد بود. البته در حال حاضر تاریخ دقیق انتشار نتایج آزمون دکتری سراسری ۹۹ مشخص نشده است. به محض مشخص شدن، این مطلب بروزرسانی خواهد شد. ضمنا لازم به ذکر است که آخرین اخبار آزمون دکتری از طریق کانال تلگرام دکتری مرکز اکسینا نیز اطلاع رسانی می گردد. بنابراین با عضویت در کانال تلگرام دکتری نیز در جریان تاریخ انتشار نتایج آزمون دکتری سراسری ۹۹ قرار خواهید گرفت.

نحوه مشاهده نتایج آزمون دکتری ۹۹

از آن جا که آزمون دکتری سراسری و دانشگاه آزاد ادغام شده اند، نتایج اولیه آزمون دکتری سراسری و آزاد همزمان و در قالب یک کارنامه منتشر خواهد شد. جهت مشاهده نتایج می بایست در زمان مقرر که متعاقبا اعلام خواهد شد، به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید. سپس از منوی سمت راست صفحه گزینه “دکتری تخصصی” را انتخاب نمایید.

سپس در صفحه باز شده بر روی لینک مربوط به “کارنامه اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری سال ۱۳۹۹” کلیک کنید. پس از کلیک بر روی گزینه مذکور، صفحه ای همچون تصویر زیر پیش روی شما قرار خواهد گرفت.

با توجه به اطلاعاتی که دارید، یکی از دو روش موجود در تصویر فوق را انتخاب، اطلاعات را وارد و بر روی گزینه “جستجو” کلیک نمایید تا کارنامه آزمون شما قابل مشاهده گردد. چنانچه در هر یک از مراحل مشاهده نتایج با مشکلی مواجه شدید، با کارشناسان مرکز اکسینا تماس حاصل فرمایید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید