انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

0
40

همانطور که می دانید به دلیل سیاست گذاری های وزارت بهداشت و آموزش پزشکی به منظور ارتقا سطح علمی دانشجوها، دانشگاه ها و همچنین جلوگیری از اشباع بازار کار رشته های وزارت بهداشت و بیکاری فارغ التحصیلان، ظرفیت پذیرش رشته های کارشناسی ارشد وزارت بهداشت محدود می باشد. بنابراین انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت مرحله ای بسیار حساس و سرنوشت ساز است و با یک اشتباه در این مرحله ممکن است داوطلبی با وجود کسب رتبه بسیار خوب، در رشته محل مورد علاقه خود پذیرفته نشود. مخصوصا اینکه طبق آیین نامه آموزشی کارشناسی ارشد وزارت بهداشت تغییر رشته، جابه جایی و انتقال در این مقطع ممنوع است. در نتیجه داوطلبان بایستی با آگاهی کامل اقدام به انتخاب رشته نمایند. به دلیل خساسیت این مرحله، در ادامه اطلاعاتی را در رابطه با زمان و نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۹۸ در اختیار شما قرار خواهیم داد.

انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت در بازه زمانی مقرر از طریق سایت مرکز سنحش آموزش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir انجام خواهد شد.

انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۹۸
یکی از نکان مهم قبل از اقدام به انتخاب رشته، مطالعه کامل و دقیق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۹۸ است. طبق اطلاعات مندرج در دفترچه، تعداد انتخاب رشته محل ها متغیر بوده و بر اساس تعداد دانشگاه ها و ظرفیت دانشگاه های پذیرنده رشته محل داوطلبان می باشد. در واقع شما بایستی در جدول کد رشته محل های دفترچه به دنبال تعداد دانشگاه های پذیرنده و ظرفیت پذیرش آن ها بگردید و سپس اقدام به انتخاب رشته نمایید. یک نکته بسیار مهم در این مرحله انجام همزمان انتخاب رشته دانشگاه های دولتی، شهریه پرداز و دانشگاه آزاد اسلامی با یکدیگر است. از آن جا که این مرحله از پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد علوم پزشکی بسیار حساس است، پیشنهاد می شود حتما با یک مشاور آگاه و با تجربه مشورت نمایید.

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۹۸
همانطور که می دانید به دلیل جاری شدن سیل در برخی از استان های کشور، زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۹۸ به تعویق افتاد. بنابراین زمان اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۹۸ و نهایتا زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۹۸ نسبت به سال گذشته با تغییراتی مواجه خواهد شد. به احتمال زیاد امسال زمان انتخاب رشته اواخر مرداد و یا اوایل شهریور ماه خواهد بود. در حال حاضر تاریخ دقیقی از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر نشده است. به محض اطلاع این مطلب بروزرسانی خواهد شد. ضمنا لازم به ذکر است که با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد نیز می توانید از آخرین اخبار و اطلاعات مربوط به آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت مطلع گردید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید