ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۹۹ – ۱۴۰۰

0
193

مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی برای پایه نهم به دهم از طریق آزمون ورودی دانش آموز می پذیرد. سال های گذشته مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی به طور جداگانه اقدام به برگزاری آزمون می نمودند والی طی دو سال گذشته، آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی نهم به دهم با یکدیگر ادغام شده است و داوطلبان مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی در یک آزمون جامع تحت عنوان آزمون تیزهوشان نهم به دهم ثبت نام و شرکت می کنند. در این مطلب قصد داریم به زمان و نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۹۹ – ۱۴۰۰ و همچنین شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم بپردازیم. بنابراین مطالعه این مطلب به تمامی داوطلبان مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی ۹۹ – ۱۴۰۰ توصیه می گردد.

پذیرش دانش آموزان در مدارس تیزهوشان تنها بر اساس نمره آزمون می باشد. معدل دانش آموز در نتیجه آزمون هیچ تاثیری نخواهد داشت.

ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم
همانطور که در ابتدای مطلب گفته شد، داوطلبان ورود به مدارس نمونه دولتی نیز می بایست در آزمون تیزهوشان شرکت نمایند. بنابراین داوطلبان ورود به مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی می بایست در بازه زمانی مقرر که متعاقبا اعلام خواهد شد، به سایت azmoon.medu.ir مراجعه و در آزمون تیزهوشان ۹۹ – ۱۴۰۰ ثبت نام نمایند. چنانچه شما نیز داوطلب آزمون تیزهوشان ۹۹ – ۱۴۰۰ هستید، پس از مراجعه به سایت مذکور، همچون تصویر زیر، گزینه مربوط به “سمپاد پایه دهم” را انتخاب نمایید.

سپس با صفحه ای همچون تصویر زیر مواجه خواهید شد که بایستی در فیلدهای مشخص ” کد ملی” و ” رمز ورود همگام” دانش آموز را وارد کرده و بر روی گزینه سبز رنگ “ورود” کلیک نمایید.

چنانچه کد ملی و ورمز ورود همگام به درستی وارد شده باشد، نام و نام خانوادگی دانش آموز نمایان شده و شما بایستی نقش و عنوان سازمان را انتخاب کرده و بر روی گزینه “تایید” کلیک نمایید.

سپس در صفحه ای که باز می شود بر روی گزینه مربوط به “ثبت نام آزمون ورودی مدارس تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۰ – ۹۹ ” کلیک، اطلاعات خواسته شده را وارد و هزینه ثبت نام را پرداخت نمایید. به محض آغاز فرایند ثبت نام، آموزش مرحله به مرحله ثبت نام در این مطلب قرار داده خواهد شد. ضمنا لازم به ذکر است که می توانید از طریق تماس با کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی اکسینا، ثبت نام خود را به کارشناسان مرکز اکسینابسپارید.

زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۹۹ – ۱۴۰۰
در رابطه با تاریخ ثبت نام آزمون تیزهوشان لازم به ذکر است هر ساله ثبت نام از اواسط فروردین ماه آغاز می شود. بنابراین به احتمال زیاد ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم از اواسط فروردین ۹۹ آغاز خواهد شد. البته در حال حاضر تاریخ دقیق ثبت نام مشخص نشده است. به محض مشخص شدن، این مطلب بروزرسانی خواهد شد. ضمنا علاوه بر سایت اکسینابا عضویت در کانال تلگرام تیزهوشان نیز می توانید در جریان آخرین اخبار آزمون تیزهوشان نهم به دهم قرار بگیرید.

شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم
ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی نهم به دهم دارای شرایطی است که تنها داوطلبان دارای شرایط می توانند اقدام به ثبت نام و شرکت در این آزمون نمایند. از جمله این شرایط عبارتنداز :

دانش آموز دارای تابعیت ایرانی باشد.
در پایه نهم مشغول به تحصیل باشد.
معدل سالانه وی در پایه هشتم ۱۹ و یا بالای ۱۹ باشد.
مهم : دانش آموزانی که تابعیت ایرانی ندارند نیز، می توانند با شرایط خاص در آزمون تیزهوشان نهم به دهم شرکت کنند.
چنانچه در رابطه با هر یک از شرایط ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم سوال و یا ابهامی دارید، می توانید با مشاوران مرکز اکسیناتماس حاصل فرمایید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید