ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت ۹۹

0
142

آزمون ورودی دانشگاه های علوم پزشکی دولتی و آزاد در مقطع دکتری، طی سال های گذشته با یکدیگر ادغام شده است. در واقع داوطلبان تنها در آزمون دکتری وزارت بهداشت ۹۹ ثبت نام و شرکت خواهند کرد. به دلیل تماس داوطلبان با کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی اکسیناو طرح سوالاتی در رابطه با زمان و نحوه ثبت نام کنکور دکتری علوم پزشکی ۹۹، سایت ثبت نام آزمون، شرایط ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت، میزان تاثیر آزمون کتبی و مصاحبه در پذیرش دکتری وزارت بهداشت ۹۹ و … بر آن شدیم تا در این مطلب به طور اختصاصی به آزمون دکتری وزارت بهداشت ۹۹ بپردازیم. بنابراین مطالعه این مطلب به تمامی داوطلبان آزمون دکتری ۹۹ پیشنهاد می گردد.

فرایند ثبت نام آزمون دکتری علوم پزشکی در بازه زمانی مشخص از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور انجام خواهد شد.

زمان و نحوه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت ۹۹
جهت ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت می بایست در زمان مقرر که متعاقبا اعلام خواهد شد، به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir مراجعه نمایید. سپس از منوی موجود در سمت راست صفحه گزینه “دکتری تخصصی Ph.D” را انتخاب و بر روی آن کلیک نمایید.

سپس در زیر منوی باز شده، مجددا گزینه “دکتری تخصصی Ph.D” را انتخاب و بر روی آن کلیک نمایید.

پس از کلیک بر روی گزینه مذکور، صفحه ای باز می شود که بایستی بر روی لینک مربوط به ثبت نام کلیک، هزینه ثبت نام را پرداخت و اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید و مراحل ثبت نام را تا انتها طی کنید. بدین ترتیب ثبت نام شما انجام خواهد شد. در رابطه با زمان ثبت نام نیز لازم به ذکر است که ثبت نام معمولا اواسط بهمن هر سال انجام می شود. البته در حال حاضر زمان ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت ۹۹ به طور دقیق مشخص نشده است ولی به محض مشخص شدن، این مطلب بروزرسانی خواهد شد. ضمنا علاوه بر سایت اکسینااز طریق عضویت در کانال تلگرام دکتری نیز می توانید پیگیر آخرین اخبار مربوطه باشید.

شرایط ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت ۹۹
ثبت نام و شرکت در آزمون دکتری دارای یکسری شرایط عمومی و اختصاصی است که در ادامه به برخی از آن ها خواهیم پرداخت :

شرایط عمومی و اختصاصی
داوطلب هنگام ثبت نام می بایست مقطع قبلی خود (کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای) را به اتمام رسانده باشد و یا تا تاریخ ۹۹/۶/۳۱ ارغ التحصیل گردد. در غیر این صورت چنانچه در آرمون شرکت و قبول نهایی اعلام گرددآ از آزمون سال ۱۴۰۰ محروم خواهد شد.
اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
عدم عضویت در گروه ها و سازمان هایی که مخالف جمهوری اسلامی ایران می باشند و عدم هواداری از آن ها
داوطلب می بایست یکی از مدارک زبان MHLE ، MSRT ، TOEFL ، IELTS ، TOLIMO ، MELAB را با حداقل نمره قابل قبول تا زمان ثبت نام ارائه نماید.
دارندگان مدارک معادل کارشناسی ارشد مجاز به شرکت در آزمون نخواهند بود.
هر داوطلب ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت، می تواند حداکثر در ۲ رشته یا ۲ مجموعه ثبت نام نماید.
داوطلبی که در حال گذراندن طرح نیروی انسانی می باشد، می تواند در آزمون ثبت نام نماید و پس از پذیرش در یکی از دانشگاه ها، اقدامات لازم را جهت اخذ مرخصی انجام و پس از پایان تحصیلات، طرح خود را ادامه دهد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید