ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۹۹

0
28

کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت یک نوبت در سال با هدف جذب دانشجوی رشته های علوم پزشکی برگزار می شود. از آن جا که رشته های گروه پزشکی دارای جایگاه و منزلت اجتماعی بالایی هستند، هر ساله داوطلبان بسیاری در این آزمون شرکت کرده و با یکدیگر به رقابت می پردازند. به همین دلیل داوطلبان بسیاری در تماس های مکرر با کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی اکسیناخواستار اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد علوم پزشکی ۹۹، شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۹۹ و … هستند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مطلب به طور اختصاصی به موضوع “ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۹۹” بپردازیم.

ثبت نام، برگزاری و انتخاب رشته دانشگاه های روزانه، دانشگاه آزاد و سایر دانشگاه های شهریه پرداز وزارت بهداشت همزمان و به صورت یکپارچه انجام می شود.

زمان و نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۹۹
جهت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد علوم پزشکی می بایست در زمان مقرر به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir مراجعه کنید. سپس از منوی سمت راست صفحه گزینه “کارشناسی ارشد” را انتخاب و بر روی آن کلیک کنید.

سپس در زیر منوی باز شده گزینه “ارشد” را انتخاب نمایید. پس از کلیک بر روی گزینه ارشد، صفحه ای پیش روی شما قرار می گیرد. در این صفحه بر روی لینک مربوط به ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ کلیک کنید. در نهایت هزینه ثبت نام را پرداخت و اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید و در انتها کد پیگیری را دریافت و تا پایان مراحل پذیرش کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۹۹ کد پیگیری را نزد خود نگه دارید. در رابطه با زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۹۹ نیز لازم به ذکر است که ثبت نام آزمون سال ۹۸ از ۳۰ بهمن ۹۷ آغاز و تا ۱۰ اسفند ماه ادامه یافت. بنابراین پیش بینی می شود امسال نیز ثبت نام از اواخر بهمن ۹۸ آغاز گردد. به محض مشخص شدن زمان دقیق ثبت نام ۹۹، این مطلب بروزرسانی خواهد شد. ضمنا لازم به ذکر است که با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد نیز از آخرین اخبار مربوط به کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۹۹ مطلع خواهید شد.

شرایط ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۹۹
از جمله شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۹۹ عبارت است از :

اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی ایران
عدم سوء پیشینه کیفری
عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
داشتن سلامت جسمانی متناسب با رشته انتخابی
داوطلب بایستی دارای مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکتری متناسب با رشته امتحانی باشد.
دانشجویان مقطع کارشناسی که حداکثر تا ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ فارغ التحصیل گردند نیز، می توانند در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۹۹ ثبت نام و شرکت کنند.
از دیگر شرایط ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت ۹۹ ، داشتن حداقل دو سال سابقه کار بالینی بیمارستانی داوطلب (تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۳۹۹) می باشد.
مشمولان قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان نیز باید طرح خود را قبل از زمان برگزاری آزمون به اتمام برسانند.
داوطلبان «آقا» بایستی قبل از ثبت نام وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص و فقط در صورت داشتن شرایط لازم نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید