ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

0
165
وزارت آوزش و پرورش جهت تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود هر ساله به دو روش اقدام به جذب نیرو می نماید. یک یا دو نوبت در سال از طریق برگزاری آزمونی تحت عنوان آزمون استخدامی آموزش و پرورش و یک نوبت در سال از طریق کنکور سراسری اقدام به جذب نیرو می نماید. در واقع داوطلبانی که از طریق کنکور سراسری جذب دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رحایی می گردند، می بایست به مدت ۴ سال در دانشگاه فرهنگیان و یا تربیت دبیر شهید رجایی تحصیل نمایند و پس از فارغ التحصیلی مشغول به کار شوند. از آن جا که هر ساله داوطلبان بسیاری علاقمند به شرکت در کنکور سراسری و اخذ پذیرش دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی هستند، تصمیم گرفتیم در این مطلب به طور مفصل به موضوع ثبت نام دانشگاه فرهنگیان ۹۹ بپردازیم. بنابراین مطالعه کامل و دقیق این مطلب به تمامی علاقمندان ورود به دانشگاه فرهنگیان توصیه می گردد.
کدستان
اخذ پذیرش دانشگاه فرهنگیان علاوه بر شرکت در آزمون سراسری، منوط بر پذیرش در مرحله مصاحبه دانشگاه فرهنگیان می باشد.

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

تنها داوطلبانی مجاز به ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی خواهند بود که دارای تمامی شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان باشند.
شرایط عمومی
داشتن تابعیت ایرانی
اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون جمهوری اسلامی ایران
التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
داشتن بودن سلامت کامل روانی و جسمانی و اثبات آن از طریق معاینات پزشکی و انجام مصاحبه تخصصی
عدم اعتیاد به موادمخدر، الکل و دخانیات
داشتن اخلاق و رفتار مناسب با شان معلمی
عدم سو سابقه محکومیت جزایی و کیفری
شرایط اختصاصی داوطلبان آزاد
حداکثر سن داوطلب هنگام ورود به دانشگاه ۲۲ سال باشد. یعنی متولدین ۱۳۷۶/۷/۱ به بعد مجاز به انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان هستند.
کسب حداقل تراز ۶۵۰۰ و بالاتر
به دلیل بومی پذیری، داوطلب در انتخاب رشته بایستی شرط بومی پذیری را رعایت نماید.
پذیرش در مرحله مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
پذیرش در مرحله مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
داشتن حداکثر ۲۸ سال سن در بدو استخدام قطعی بعد از فراغت از تحصیل
شرایط اختصاصی داوطلبان شاغل و پیمانی آموزش و پرورش
عدم اشتغال به تحصیل در دوره های کاردانی و بالاتر در زمان ثبت نام، شروع به تحصیل و حین تحصیل
دارندگان مدرک کارشناسی و بالاتر مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان نمی باشند.
داشتن حکم کارگزینی رسمی یا پیمانی آموزش و پرورش هنگام ثبت نام کنکور برای ورود به دانشگاه فرهنگیان
محل تحصیل پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی ویژه شاغلین رسمی و پیمانی، پردیس دانشگاه فرهنگیان مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران می باشد.
کلیه رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان در همه گروه های آزمایشی، مخصوص شاغلین رسمی و پیمانی آموزش و پرورش می باشد. سایر داوطلبان اعم از معلمان حق التدریس و آموزش یاران نهضت سوادآموزی قراردادی، آزاد و … مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان نبوده و در صورت انتخاب و قبولی در هر یک از رشته های تحصیلی مزبور، قبولی آنان ملغی خواهد شد.
اخذ فرم معلم مبنی بر موافقت کتبی با ادامه تحصیل شاغلین رسمی و پیمانی از اداره آموزش و پرورش محل خدمت ضروری می باشد.
ثبت نام دانشگاه فرهنگیان ۹۹
در ابتدای مطلب نیز اشاره شد که جذب دانشجوی دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی از طریق کنکور سراسری انجام می شود. بنابراین داوطلبان علاقمند به تحصیل در دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی، بایستی در بازه زمانی ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ (۹۸/۱۱/۱۶ لغایت ۹۸/۱۱/۲۴ ) به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه و در فرم ثبت نام کنکور سراسری علاقمندی خود را به شرکت در انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان اعلام نمایند. ضمنا با عضویت در کانال تلگرام کنکور نیز می توانید پیگیر اطلاعات تکمیلی در رابطه با ثبت نام دانشگاه فرهنگیان ۹۹ باشید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید