ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ایلام ۹۸ – ۹۹

0
12

دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد به دو روش دانشجو می پذیرد. یکی از روش های پذیرش دانشجو در دانشگاه پیام نور از طریق کنکور کارشناسی ارشد سراسری و دیگری از طریق آزمونی تحت عنوان آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور است. بسیاری از داوطلبان علاقمند به ادامه تحصیل در دانشگاه پیام نور در تماس با مرکز اکسیناخواستار اطلاع از زمان،نحوه و شرایط ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور ۹۸ هستند. به همین جهت در ادامه این مطلب به تمامی موارد مذکور پرداخته ایم. بنابراین پیشنهاد می کنیم ابتدا این مطلب را تا انتها مطالعه فرمایید، سپس در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر با بخش مشاوره تحصیلیتلفنی مرکز اکسیناتماس حاصل فرمایید تا کارشناسان مرکز راهنمایی های بیشتر را خدمت شما عزیزان ارائه دهند.

ثبت نام آزمون فراگیر پیام نور ایلام ۹۸ – ۹۹ در زمان مقرر از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام خواهد شد.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۸ – ۹۹
همانطور که در ابتدای مطلب اشاره شد، دانشگاه پیام نور علاوه بر پذیرش از طریق کنکور کارشناسی ارشد به صورت فراگیر نیز دانشجو می پذیرد. داوطلبان بسیاری هر ساله علاقمند به شرکت در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور هستند. به همین دلیل بر آن شدیم تا در این مطلب به “زمان ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور۹۸” بپردازیم. در این رابطه لازم به ذکر است که هر ساله ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور از اواخر مهر ماه آغاز می شود. بنابراین به احتمال زیاد ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۸ – ۹۹ نیز اواخر مهر ۹۸ انجام خواهد شد.در حال حاضر تاریخ دقیق ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ایلام مشخص نشده است. به محض مشخص شدن تاریخ دقیق، اطلاع رسانی های لازم از طریق سایت اکسیناو همپنین کانال تلگرام کارشناسی ارشد مرکز اکسیناانجام خواهد شد.

نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۸ – ۹۹
ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور یک بار در سال و از طریق سایت مرکز سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می شود. برای ثبت نام پس از مطالعه دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۸ – ۹۹ به سایت مذکور مراجعه نمایید. سپس از منوی سمت راست صفحه بر روی گزینه “پیام نور” کلیک کنید.

سپس بر روی لینک مربوط به “ثبت نام کنکور ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور ۱۳۹۸” کلیک کنید. پس از کلیک اطلاعات خواسته شده را وارد و مراحل ثبت نام را تا انتها ادامه دهید. به این نکته توجه کنید که در انتهای ثبت نام کدی تحت عنوان بایستی کد رهگیری ثبت نام را دریافت کنید. در غیر این صورت ثبت نام شما انجام نشده است.

تفاوت کنکور کارشناسی ارشد سراسری با آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور
یکی از سوالات مهمی که داوطلبان در تماس با مشاوران کارشناسی ارشد مرکز اکسینامطرح می کنند این است که تفاوت کنکور کارشناسی ارشد سراسری و کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور چیست؟ یکی از تفاوت های این دو آزمون این است که کنکور کارشناسی ارشد سراسری برای ورود به دانشگاه های سراسری از جمله دوره های روزانه، شبانه، پیام نور، غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد می باشد ولی آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور تنها مختص ورود به دانشگاه پیام نور است. یکی دیگر از تفاوت های بسیار مهم کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور در منابع سوالات آزمون است. منبع سوالات کنکور کارشناسی ارشد سراسری، کتب درسی مقطع کارشناسی است ولی منبع سوالات آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور، کتب درسی ترم ۱ مقطع کارشناسی ارشد است! در واقع داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور شرکت می کنند، در صورت قبولی هنگام ورود به دانشگاه پیام نور از ترم ۲ مشغول به تحصیل می شوند. یعنی آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور به معنی پشت سر گذاشتن ترم ۱ تحصیلی داوطلبان محسوب می شود و این موضوع یکی از مزیت های کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور است.

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۸ – ۹۹
ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور دارای یکسری شرایط عمومی و اختصاصی است. بنابراین داوطلبان دانشگاه های پیام نور ایلام بایستی ابتدا از شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۸مطلع گردیده و در صورت داشتن شرایط لازم نسبت به ثبت نام آزمون فراگیر دانشگاه های پیام نور ایلام اقدام نمایند. از جمله شرایط ثبت نام عبارتنداز :

شرایط عمومی
اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
عدم اشتهار به فساد اخلاقی
عدم اعتیاد به مواد مخدر
تناسب بودن توانایی جسمانی با رشته انتخابی
شرایط اختصاصی
داوطلب بایستی دارای مدرک کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری باشد.
داوطلب بایستی حداکثر تا تاریخ ۹۸/۱۱/۳۰ از مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شوند.
داوطلبان آقا باید از لحاظ وضعیت نظام وظیفه مشکلی جهت ثبت نام نداشته باشند و دارای کارت پایان خدمت ، کارت معافیت از خدمت و … باشند.
زمان برگزاری آزمون فراگیر پیام نور ایلام ۹۸
آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور معمولا آذر هر سال برگزار می گردد. آزمون فراگیر پیام نور سال گذشته نیز در تاریخ ۹۷/۹/۲۳ برگزار شد. بنابراین زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۸ نیز به احتمال زیاد آذر ۹۸ خواهد بود. البته در حال حاضر زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ایلام به طور دقیق مشخص نشده است. به محض مشخص شدن، اطلاع رسانی های لازم از طریق سایت و کانال تلگرام کارشناسی ارشد مرکز اکسیناانجام خواهد شد.

رشته های کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ایلام ۹۸ – ۹۹
لیست رشته های آزمون فراگیر پیام نور ایلام
تاریخ گرایش تاریخ ایران اسلامی

چغرافیا و برنامه ریزی شهری گرایش آمایش شهری

حقوق خصوصی

زبان و ادبیات فارسی

شیمی گرایش شیمی آلی

جدول بالا رشته های ارائه شده برای سال تحصیلی ۹۸ – ۹۷ است. ممکن است در سال تحصیلی ۹۹ – ۹۸ رشته های دیگری نیز در این واحد دانشگاهی ارائه گردد. به محض انتشار دفترچه ثبت نام رشته های سال تحصیلی ۹۹ – ۹۸ از طریق سایت اکسینامنتشر خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید