دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد

0
61

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد معمولا آذر ماه هر سال انجام می شود. ثبت نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد دارای شرایط و ضوابطی است که متاسفانه برخی از داوطلبان از ان بی اطلاع هستند. سازمان سنجش آموزش کشور جهت اطلاع رسانی لازم قبل از زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد اقدام به تهیه و انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد می نماید و در آن به تمامی اطلاعات مورد نیاز داوطلبان می پردازد. شرایط عمومی و اختصاصی داوطلبان، مقررات وظیفه عمومی، سهمیه های موثر در آزمون کارشناسی ارشد سراسری و دانشگاه آزاد، مدارک ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد، نحوه تکمیل تقاضانامه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد، زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد و زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد از جمله اطلاعات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام هستند. در ادامه علاوه بر قرار دادن لینک دانلود، به برخی از مهمترین نکات مندرج در دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ نیز خواهیم پرداخت.

جهت دانلود دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ کلیک کنید.

(به محض انتشار دفترچه، لینک بالا فعال خواهد شد.)

شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد
شرایط عمومی ثبت نام
اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
التزام به انجام احکام عملی اسلام
عدم دشمنی با حمهوری اسلامی ایران
عدم شهرت به انجام اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی در طول تحصیل یا زمان اشتغال
عدم اشتهار فساد اخلاقی
شرایط اختصاصی ثبت نام
داوطلب باید دارای مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای باشد و یا مشغول به تحصیل در سال آخر مقطع کارشناسی باشد.
دانشجویانی که دارای تعهد خدمت هستند بایستی قبل از اقدام به ثبت نام وضعیت تعهد آن ها مشخص باشد و مشکلی برای ثبت نام نداشته باشند.
متقاضیانی شاغل در وزارتخانه ها، سازمان ها و نهاد های دولتی بایستی قبل از ثبت نام، موافقت کتبی سازمان مربوطه را کسب نمایند تا به هنگام قبولی به دانشگاه ارائه دهند.
داوطلبانی که در آزمون سال گذشته شرکت کرده و در دوره های روزانه پذیرفته شده اند مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ نخواهند بود.
زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد ۹۹
کنکور کارشناسی ارشد معمولا اردیبهشت هر سال برگزار می شود. سال ۹۸ به دلیل مساعدت با داوطلبان ساکن در مناطق سیل زده کشور، برگزاری آزمون کارشناسی ارشد به تعویق افتاده و در خرداد ماه برگزار گردید. بنابراین همچون روال سال های قبل زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ نیز اردیبهشت ماه خواهد بود. البته در حال حاضر تاریخ دقیق برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ مشخص نشده است. به محض انتشار دفترچه، زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ نیز مشخص خواهد شد. پیشنهاد می کنیم جهت اطلاع از آخرین اخبار آرمون کارشناسی ارشد ۹۹ در کانال تلگرام کارشناسی ارشد عضو و یا از طریق تماس با تلفن ثابت با کارشناسان بخش مشاوره تحصیلی تلفنی مرکز اکسینا در تماس باشید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید