منابع آزمون کارشناسی ارشد باستان شناسی

0
72
با افزایش سطح دانش بشری و علاقه مردم به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر از کارشناسی، هر ساله به تعداد داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد افزوده می شود. ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد هر ساله اوایل یا اواسط آذر ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود. زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد نیز معمولا اردیبهشت ماه هر سال است. یکی از ملزومات پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد سراسری و دانشگاه آزاد، برنامه ریزی برای کنکور کارشناسی ارشد است و این مهم محقق نمی شود مگر با اطلاع از منابع و ضرایب آزمون کارشناسی ارشد، که هر سال قبل از آغاز زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد توسط سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود. از این رو تیم تحریریه مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی اکسینا بر آن شد تا با اختصاص این مطلب به منابع کنکور کارشناسی ارشد باستان شناسی ۹۹، علاوه بر قرار دادن مواد امتحانی و ضرایب، منابع پیشنهادی معروف جهت موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد باستان شناسی را نیز در اختیار داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ قرار دهد. بنابراین مطالعه این مطلب به تمامی داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سراسری و دانشگاه آزاد ۹۹ پیشنهاد می گردد.
کدستان
منابع آزمون کارشناسی ارشد سراسری و دانشگاه آزاد به دلیل ادغام دو آزمون، یکسان است.

مواد امتحانی و ضرایب دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد باستان شناسی ۹۹

سازمان سنجش آموزش کشور هر ساله قبل از آغاز بازه زمانی ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد رشته های ارائه شده در آن سال و همچنین عناوین دروس امتحانی و ضرایب هر یک از دروس امتحانی را از طریق دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد به اطلاع داوطلبان می رساند. در ادامه این مطلب عناوین و ضرایب دروس امتحانی رشته باستان شناسی برای کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ قرار داده شده است. لازم به ذکر است که ملاک اصلی برای پذیرش در کنکور کارشناسی ارشد، عنوان رشته و گرایش در هر کد رشته امتحانی خواهد بود و عنوان رشته امتحانی صرفا برای ثبت نام و انجام امور اجرایی آزمون می باشد.
مهم : درج رشته یا گرایش های مختلف لزوما به منزله پذیرش دانشجو در آن رشته یا گرایش محسوب نمی شود. جزئیات پذیرش دانشجو در رشته و گرایش های مختلف از طریق دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ (دفترچه شماره ۲) حسب مورد توسط سازمان سنجش آموزش کشور یا دانشگاه آزاد اسلامی به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.
در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با منابع آزمون کارشناسی ارشد سراسری ۹۹، ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ و یا مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد از طریق تلفن ثابت با مشاوران مرکز  اکسینا تماس حاصل فرمایید.

منابع آزمون کارشناسی ارشد باستان شناسی

در این قسمت منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته باستان شناسی را قرار داده ایم تا داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ با مطالعه آن به حداکثر آمادگی جهت شرکت در کنکور کارشناسی ارشد دست یابند. البته لازم به ذکر است که این منابع توسط وزارت علوم و یا سازمان سنجش معرفی نشده است. سازمان سنجش تنها عناوین دروس امتحانی و ضرایب هر یک از دروس را منتشر می کند. بنابراین، این منابع پیشنهادی بوده و شما می توانید از منابع دیگر با محتوای مشابه نیز جهت کسب امادگی برای شرکت در کنکور ارشد ۹۹ استفاده نمایید.

عنوان دروس امتحانی زبان عمومی و تخصصی (انگلیسی)
منابع کتاب ۵۰۴ واژه ضروری تافل – انگلیسی برای دانشجویان رشته باستان شناسی (تالیف پرویز بیرجندی و صادق ملک شهمیرزادی) – کتاب واژه نامه باستان شناسی: انگلیسی – فارسی، فارسی – انگلیسی (تالیف صادق ملک شهمیرزادی)
عنوان دروس امتحانی ماد و هخامنشی
منابع کتاب هخامنشیان تالیف آملی کورت (ترجمه مرتضی ثاقب فر) – باستان شناسی و هنر دوران تاریخی، ماد، هخامنشی (تالیف علی اکبر سرفراز و بهمن فیروزمندی و حسین محسنی و محمدجعفر سروقدی) – از زبان داریوش تالیف هایدماری کخ (ترجمه پرویز رجبی)
عنوان دروس امتحانی پارت و ساسانی
منابع تاریخ ایران از سلوکیان تا فروپاشی دولت ساسانیان پژوهش دانشگاه کمبریج – جلد ۳ تالیف فرای و دیوید لانگ و بیکران (ترجمه حسن انوشه) – شهرهای ایران در روزگار پارتیان و ساسانیان تالیف نیناویکتوروونا پیگولوسکایا (ترجمه عنایت الله رضا) – کتاب باستان شناسی و هنر اشکانی (تالیف یعقوب محمدی فر)
عنوان دروس امتحانی دوره اسلامی
منابع راهنمای صنایع اسلامی، تالیف موریس اسون دیماند (ترجمه عبدالله فریار) – میراث ایران تالیف آرتور آربری (ترجمه احمد بیرشک و بهاء الدین پازارگاد) – کتاب هنر مقدس (اصول و روشها) تالیف تیتوس بورکهارت (ترجمه جلال ستاری) – معماری اسلامی، شکل، کارکرد و معنی تالیف رابرت هیلن برند (ترجمه باقر آیت الله شیرازی)
عنوان دروس امتحانی ماقبل تاریخ ایران
منابع کتاب عصر مفرغ ایران (تالیف دکتر حسن طلایی) – ایران از آغاز تا سپیده دم شهرنشینی (تالیف صادق ملک شهمیرزادی) – ایران از آغاز تا اسلام (تالیف رومن گیرشمن (مترجم محمد معین)
عنوان دروس امتحانی ماقبل تاریخ بین النهرین
منابع تاریخ و تمدن بین النهرین جلد ۱، ۲ و ۳ (تالیف یوسف مجیدزاده) – باستان شناسی ایران بین النهرین مصر (تالیف صادق ملک شهمیرزادی) – پیش از تاریخ بین النهرین (تالیف طلایی) –  باستان شناسی ماقبل تاریخ بین النهرین (تالیف ایرج رضایی) – بین النهرین در دوران پیش از تاریخ: از پیدایش تا دوران آغاز ادبیات، (تالیف صادق ملک شهمیرزادی۹

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید