منابع آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور رشته روانشناسی شخصیت

0
133
دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد به دو روش دانشجو می پذیرد. روش اول پذیرش دانشگاه پیام نور از طریق کنکور کارشناسی ارشد سراسری و دیگری از طریق آزمونی تحت عنوان آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور می باشد. از آن جا که آزمون فراگیر پیام نور به صورت کاملا مجزا از کنکور کارشناسی ارشد سراسری برگزار می گردد، این روش در بین داوطلبان به روش بدون کنکور معروف است. تفاوت اصلی آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور با کنکور کارشناسی ارشد سراسری، منابع آزمون است. منابع کنکور کارشناسی ارشد سراسری از کتب رفرنس مقطع کارشناسی و منابع آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور از دروس و کتب ترم یک مقطع کارشناسی ارشد است! در واقع داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور شرکت می کنند، در صورت قبولی هنگام ورود به دانشگاه پیام نور از ترم ۲ مشغول به تحصیل می شوند. یعنی آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور به معنی پشت سر گذاشتن ترم ۱ تحصیلی داوطلبان محسوب می شود و این موضوع یکی از مزیت های کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور است. در ادامه این مطلب علاوه بر پرداختن به زمان و نحوه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۸، زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۸ ، شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۸ و … به ذکر منابع آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور روانشناسی شخصیت نیز خواهیم پرداخت. بنابراین پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.
کدستان
منابع آزمون فراگیر پیام نور کتب درسی ترم یک مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور می باشد.

منابع آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور روانشناسی شخصیت

منابع آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور رشته روانشناسی شخصیت

نام درس تعداد واحد  نام منابع درسی نام مولف/مترجم نام ناشر ملاحظات
روانشناسی عمومی پیشرفته ۲ زمینه روانشناسی اتکینسون و هلیگارد (جلد اول) ویراست شانزدهم سوزان نولن – هكسما/رفیعی و دلیر ارجمند فصل ۱ تا پایان ۳، ۷ و ۸ مطالعه شود.
روانشناسي رشد ۲ روانشناسي رشد (نظریه ها، پژوهش ها و آزمون ها) مهناز علی اکبری دهکردی دانشگاه پیام نور
بررسی تفصیلی نظریه ها و مکاتب شخصیت ۳ شخصيت (نظریه ها و پژوهش ها) لورانس. ای پروین/جوادی و کدیور آییژ فصول ۲ و ۱۳ تا پایان ۱۶ حذف می باشد.

 

از آن جا که فعلا دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۸ منتشر نشده است، بنابراین منابع آزمون امسال به طور دقیق مشخص نشده است و منابع مذکور طبق دفترچه آزمون سال ۹۷ می باشد. بنابراین توصیه می گردد جهت کسب اطمینان، قبل از تهیه منابع با کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی اکسینا تماس حاصل نمایید.

لازم به ذکر است که این رشته سال گذشته در مرکز گرمسار ارائه شده بود.

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور دارای یکسری شرایط عمومی و اختصاصی است. بنابراین داوطلبان دانشگاه های پیام نور کبودرآهنگ بایستی ابتدا از شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۸ مطلع گردیده و در صورت داشتن شرایط لازم نسبت به ثبت نام آزمون فراگیر رشته روانشناسی شخصیت اقدام نمایند. از جمله شرایط ثبت نام عبارتنداز :
شرایط عمومی
اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
عدم اشتهار به فساد اخلاقی
عدم اعتیاد به مواد مخدر
تناسب بودن توانایی جسمانی با رشته انتخابی
شرایط اختصاصی
داوطلب بایستی دارای مدرک کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری باشد.
داوطلب بایستی حداکثر تا تاریخ ۹۸/۱۱/۳۰ از مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شوند.
داوطلبان آقا باید از لحاظ وضعیت نظام وظیفه مشکلی جهت ثبت نام نداشته باشند و دارای کارت پایان خدمت ، کارت معافیت از خدمت و … باشند.

زمان و نحوه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۸

ثبت نام کنکور ارشد فراگیر پیام نور یک بار در سال انجام می شود. برای ثبت نام می بایست پس از مطالعه دفترچه کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۸ به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید. سپس بر روی گزینه “پیام نور” در منوی سمت راست صفحه کلیک کنید.
سپس بر روی لینک مربوط به “ثبت نام کنکور ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور ۱۳۹۸” کلیک کنید. سپس اطلاعات خواسته شده را وارد و مراحل ثبت نام را تا انتها ادامه دهید. در انتهای ثبت نام کدی تحت عنوان بایستی کد رهگیری ثبت نام را دریافت خواهید کرد که به معنای ثبت نام قطعی شما در آزمون می باشد.
“زمان ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۸ به احتمال زیاد اواخر مهر و یا اوایل آبان ماه خواهد بود.”

زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۸

همانطور که در بخش قبلی اشاره شد، به احتمال زیاد ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور نیمه دوم مهر ماه آغاز می شود. در رابطه با زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۸ نیز لازم به ذکر است که به احتمال زیاد همچون سال گذشته آزمون فراگیر پیام نور آذر ماه برگزار خواهد شد. البته فعلا تاریخ دقیق برگزاری آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۸ مشخص نشده است. به محض مشخص شدن، اطلاع رسانی های لازم از طریق سایت اکسینا انجام خواهد شد. البته لازم به ذکر است که با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد نیز می توانید در جریان آخرین اخبار مربوط به آزمون فراگیر پیام نور ۹۸ قرار بگیرید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید