منابع آزمون کارشناسی ارشد فلسفه و کلام اسلامی

0
75
با افزایش سطح دانش بشری و علاقه مردم به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر از کارشناسی، هر ساله به تعداد داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد افزوده می شود. ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد هر ساله اوایل یا اواسط آذر ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود. زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد نیز معمولا اردیبهشت ماه هر سال است. یکی از ملزومات پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد سراسری و دانشگاه آزاد، برنامه ریزی برای کنکور کارشناسی ارشد است و این مهم محقق نمی شود مگر با اطلاع از منابع و ضرایب آزمون کارشناسی ارشد، که هر سال قبل از آغاز زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد توسط سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود. از این رو تیم تحریریه مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی اکسینا بر آن شد تا با اختصاص این مطلب به منابع کنکور کارشناسی ارشد فلسفه و کلام اسلامی ۹۹، علاوه بر قرار دادن مواد امتحانی و ضرایب، منابع پیشنهادی معروف جهت موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد فلسفه و کلام اسلامی را نیز در اختیار داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ قرار دهد. بنابراین مطالعه این مطلب به تمامی داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سراسری و دانشگاه آزاد ۹۹ پیشنهاد می گردد.
کدستان
منابع آزمون کارشناسی ارشد سراسری و دانشگاه آزاد به دلیل ادغام دو آزمون، یکسان است.

مواد امتحانی و ضرایب دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد فلسفه و کلام اسلامی ۹۹

سازمان سنجش آموزش کشور هر ساله قبل از آغاز بازه زمانی ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد رشته های ارائه شده در آن سال و همچنین عناوین دروس امتحانی و ضرایب هر یک از دروس امتحانی را از طریق دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد به اطلاع داوطلبان می رساند. در ادامه این مطلب عناوین و ضرایب دروس امتحانی رشته فلسفه و کلام اسلامی برای کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ قرار داده شده است. لازم به ذکر است که ملاک اصلی برای پذیرش در کنکور کارشناسی ارشد، عنوان رشته و گرایش در هر کد رشته امتحانی خواهد بود و عنوان رشته امتحانی صرفا برای ثبت نام و انجام امور اجرایی آزمون می باشد.
مهم : درج رشته یا گرایش های مختلف لزوما به منزله پذیرش دانشجو در آن رشته یا گرایش محسوب نمی شود. جزئیات پذیرش دانشجو در رشته و گرایش های مختلف از طریق دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ (دفترچه شماره ۲) حسب مورد توسط سازمان سنجش آموزش کشور یا دانشگاه آزاد اسلامی به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.
در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با منابع آزمون کارشناسی ارشد سراسری ۹۹، ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ و یا مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد از طریق تلفن ثابت با مشاوران مرکز  اکسینا تماس حاصل فرمایید. 

عنوان دروس امتحانی زبان عمومی و تخصصی (انگلیسی)
منابع کتاب ۵۰۴ واژه ضروری تافل – کتاب گرامر کاربردی زبان انگلیسی، شهاب اناری و همکاران –  کتاب انگلیسی برای دانشجویان رشته الهیات و معارف اسلامی (تالیف محمودرضا عطایی و حسین وحید دستجردی) –  کتاب انگلیسی برای دانشجویان رشته الهیات و معارف اسلامی (تالیف محمودرضا عطایی و حسین وحید دستجردی)
عنوان دروس امتحانی زبان عربی
منابع کتاب ترجمه و شرح مبادی العربیه  (قسمت صرف) (تالیف رشید شرتونی، مترجم سید علی حسینی) – کتاب قواعد کاربردی زبان عربی (تالیف دکتر فضل الله میرقادری و دکتر زهرا ریاحی زمین) – کتاب نحو برای دانشجو (تالیف سید محمد رادمنش) –  کتاب مبادی العربیه (تالیف رشید شرتونی)
عنوان دروس امتحانی فلسفه و کلام اسلامی
منابع  کتاب شرح و ترجمه بدایه الحکمه جلد ۲ و ۳ و ۴ (تالیف علی شیروانی) – کتاب ترجمه و شرح کشف المراد (تالیف علی شیروانی) – کتاب ترجمه و شرح نهایه الحکمه (تالیف سیدمحمدحسین طباطبائی، شارح علی شیروانی) – شرح جدید منظومه سبزواری (تالیف منوچهر صدوقی سها)
عنوان دروس امتحانی منطق
منابع مبانی منطق جدید (تالیف لطف الله نبوی) – کتاب منطق جلد ۱ و ۲ تالیف محمدرضا مظفر (ترجمه علی شیروانی)

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید