منابع آزمون کارشناسی ارشد مشاوره

0
36
با افزایش سطح دانش بشری و علاقه مردم به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر از کارشناسی، هر ساله به تعداد داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد افزوده می شود. ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد هر ساله اوایل یا اواسط آذر ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود. زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد نیز معمولا اردیبهشت ماه هر سال است. یکی از ملزومات پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد سراسری و دانشگاه آزاد، برنامه ریزی برای کنکور کارشناسی ارشد است و این مهم محقق نمی شود مگر با اطلاع از منابع و ضرایب آزمون کارشناسی ارشد، که هر سال قبل از آغاز زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد توسط سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود. از این رو تیم تحریریه مرکزمشاوره تحصیلی تلفنی اکسینا بر آن شد تا با اختصاص این مطلب به منابع کنکور کارشناسی ارشد مشاوره ۹۹، علاوه بر قرار دادن مواد امتحانی و ضرایب، منابع پیشنهادی معروف جهت موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد مشاوره را نیز در اختیار داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ قرار دهد. بنابراین مطالعه این مطلب به تمامی داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سراسری و دانشگاه آزاد ۹۹ پیشنهاد می گردد.
کدستان
منابع آزمون کارشناسی ارشد سراسری و دانشگاه آزاد به دلیل ادغام دو آزمون، یکسان است.

مواد امتحانی و ضرایب دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد مشاوره ۹۹

سازمان سنجش آموزش کشور هر ساله قبل از آغاز بازه زمانی ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد رشته های ارائه شده در آن سال و همچنین عناوین دروس امتحانی و ضرایب هر یک از دروس امتحانی را از طریق دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد به اطلاع داوطلبان می رساند. در ادامه این مطلب عناوین و ضرایب دروس امتحانی رشته مشاوره برای کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ قرار داده شده است. لازم به ذکر است که ملاک اصلی برای پذیرش در کنکور کارشناسی ارشد، عنوان رشته و گرایش در هر کد رشته امتحانی خواهد بود و عنوان رشته امتحانی صرفا برای ثبت نام و انجام امور اجرایی آزمون می باشد.
مهم : درج رشته یا گرایش های مختلف لزوما به منزله پذیرش دانشجو در آن رشته یا گرایش محسوب نمی شود. جزئیات پذیرش دانشجو در رشته و گرایش های مختلف از طریق دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ (دفترچه شماره ۲) حسب مورد توسط سازمان سنجش آموزش کشور یا دانشگاه آزاد اسلامی به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.
در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با منابع آزمون کارشناسی ارشد سراسری ۹۹، ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ و یا مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد از طریق تلفن ثابت با مشاوران مرکز  اکسینا تماس حاصل فرمایید. 

عنوان دروس امتحانی زبان عمومی و تخصصی (انگلیسی، فرانسه)
منابع زبان تخصصی علوم تربیتی (تالیف دکتر طالب زاده) – درک مطلب Breakthrough از معصومه امینی کاشانی – زبان تخصصی علوم تربیتی (تالیف کیانوش هاشمیان)
عنوان دروس امتحانی آمار و روش های تحقیق
منابع تحلیل آماری در روانشناسی و علوم تربیتی (ترجمه دکتر علی دلاور و دکتر سیامک نقشبندی) – روش های تحقیق در روانشناسی و علوم تربیتی (تالیف دکتر اسماعیل بیابانگرد)
عنوان دروس امتحانی مبانی مشاوره و راهنمایی
منابع  راهنمایی و مشاوره تحصیلی و شغلی (تالیف دکتر شفیع آبادی) – گروه درمانی (تالیف دکتر کوری) – اصول و فنون مشاوره (تالیف بیرجندی) – مقدمه ای بر راهنمایی و مشاوره (تالیف دکتر باقر ثنایی)
عنوان دروس امتحانی روش ها و فنون راهنمایی در مشاوره
منابع مهارتهای پایه و پیشرفته در مشاوره و روان درمانی (تالیف سیمین حسینیان و آناهیتا خدابخشی کولایی) – مقدمات مشاوره از لئونارد استین – اصول و مبانی مشاوره از ساموئل گلادینگ – مهارت های عملی مشاوره از گلدارد و گلدارد – فنون پیشرفته مشاوره و روان درمانی از کریستیان کنت
عنوان دروس امتحانی نظریه های مشاوره و روان درمانی
منابع  نظریه و کاربست مشاوره و روان درمانی از کوری (ترجمه سیدمحمدی) – – نظریه های مشاوره و روان درمانی (تالیف دکتر عبدالله شفیع آبادی و غلامرضا ناصری) – نظریه های مشاوره و روان درمانی شارف (ترجمه فیروزبخت)
عنوان دروس امتحانی کاربرد آزمون های روانی در مشاوره
منابع  آزمون های فرافکن شخصیت (تالیف دکتر بهرامی) – راهنمای سنجش روانی مارنات جلد ۱ و ۲ (ترجمه شریفی)
عنوان دروس امتحانی روان شناسی شخصیت
منابع نظریه های شخصیت فیست و فیست (ترجمه یحیی سید محمدی) – روانشناسی شخصیت شولتز – نظریه های شخصیت دوآن شولتز و سیدنی آلن شولتس (ترجمه یحیی سیدمعین)

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید