منابع آزمون کارشناسی ارشد ژئوفیزیک و هواشناسی

0
205
با افزایش سطح دانش بشری و علاقه مردم به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر از کارشناسی، هر ساله به تعداد داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد افزوده می شود. ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد هر ساله اوایل یا اواسط آذر ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود. زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد نیز معمولا اردیبهشت ماه هر سال است. یکی از ملزومات پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد سراسری و دانشگاه آزاد، برنامه ریزی برای کنکور کارشناسی ارشد است و این مهم محقق نمی شود مگر با اطلاع از منابع و ضرایب آزمون کارشناسی ارشد، که هر سال قبل از آغاز زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد توسط سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود. از این رو تیم تحریریه مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی اکسینا بر آن شد تا با اختصاص این مطلب به منابع کنکور کارشناسی ارشد ژئوفیزیک و هواشناسی ۹۹، علاوه بر قرار دادن مواد امتحانی و ضرایب، منابع پیشنهادی معروف جهت موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد ژئوفیزیک و هواشناسی را نیز در اختیار داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ قرار دهد. بنابراین مطالعه این مطلب به تمامی داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سراسری و دانشگاه آزاد ۹۹ پیشنهاد می گردد.
کدستان
منابع آزمون کارشناسی ارشد سراسری و دانشگاه آزاد به دلیل ادغام دو آزمون، یکسان است.

مواد امتحانی و ضرایب دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد ژئوفیزیک و هواشناسی ۹۹

سازمان سنجش آموزش کشور هر ساله قبل از آغاز بازه زمانی ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد رشته های ارائه شده در آن سال و همچنین عناوین دروس امتحانی و ضرایب هر یک از دروس امتحانی را از طریق دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد به اطلاع داوطلبان می رساند. در ادامه این مطلب عناوین و ضرایب دروس امتحانی رشته ژئوفیزیک و هواشناسی برای کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ قرار داده شده است. لازم به ذکر است که ملاک اصلی برای پذیرش در کنکور کارشناسی ارشد، عنوان رشته و گرایش در هر کد رشته امتحانی خواهد بود و عنوان رشته امتحانی صرفا برای ثبت نام و انجام امور اجرایی آزمون می باشد.
مهم : درج رشته یا گرایش های مختلف لزوما به منزله پذیرش دانشجو در آن رشته یا گرایش محسوب نمی شود. جزئیات پذیرش دانشجو در رشته و گرایش های مختلف از طریق دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ (دفترچه شماره ۲) حسب مورد توسط سازمان سنجش آموزش کشور یا دانشگاه آزاد اسلامی به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.
در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با منابع آزمون کارشناسی ارشد سراسری ۹۹، ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ و یا مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد از طریق تلفن ثابت با مشاوران مرکز  اکسینا تماس حاصل فرمایید.

منابع آزمون کارشناسی ارشد ژئوفیزیک و هواشناسی

در این قسمت منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته ژئوفیزیک و هواشناسی را قرار داده ایم تا داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ با مطالعه آن به حداکثر آمادگی جهت شرکت در کنکور کارشناسی ارشد دست یابند. البته لازم به ذکر است که این منابع توسط وزارت علوم و یا سازمان سنجش معرفی نشده است. سازمان سنجش تنها عناوین دروس امتحانی و ضرایب هر یک از دروس را منتشر می کند. بنابراین، این منابع پیشنهادی بوده و شما می توانید از منابع دیگر با محتوای مشابه نیز جهت کسب امادگی برای شرکت در کنکور ارشد ۹۹ استفاده نمایید.
عنوان دروس امتحانی زبان عمومی و تخصصی (انگلیسی)
منابع کتاب ۵۰۴ واژه ضروری تافل – کتاب گرامر کاربردی زبان انگلیسی (تالیف شهاب اناری و همکاران) – واژه نامه و مفاهیم آب و هواشناسی (تالیف عبدالله تربالی) – OXFORD dictionary of Physics – زبان تخصصی انگلیسی مجموعه ژئوفیزیک (تالیف میثم زینلی تهرانی)
عنوان دروس امتحانی ریاضی
منابع یاضی عمومی آدامز ۱ و ۲ – ریاضی عمومی ایساک مارون (ترجمه خلیل پاریاب) – ریاضی عمومی ۱ و ۲ (تالیف فرزین حاجی جمشیدی)
عنوان دروس امتحانی فیزیک
منابع فیزیک هالیدی جلد ۱، ۲ و ۳ – فیزیک عمومی (تالیف ناصر زارع دهنوی و حسین محسنی پور)
عنوان دروس امتحانی زمین شناسی یا ریاضی فیزیک تخصصی
منابع زمین شناسی لوتگن (ترجمه رسول اجزوی) – مبانی زمین شناسی تالیف رید ویکاندر (ترجمه فرج الله فیاضی)

ریاضی عمومی ایساک مارون (ترجمه خلیل پاریاب) –  رهیافت حل مسأله و الکترومغناطیس (تالیف محمود دیانی) – الکتریسیته و مغناطیس نایفه، براسل (ترجمه محمد حیدری ،سارنگ زینی زاده) – مکانیک تحلیلی گراندفالز –   مکانیک تحلیلی سایمون

عنوان دروس امتحانی ترمودینامیک پایه یا هواشناسی
منابع  فیزیک هالیدی (مبحث ترمودینامیک)

هواشناسی عمومی (Byeres) – هواشناسی عمومی (تالیف هوشنگ قائم) – هواشناسی تالیف رولندبی استول (ترجمه سید ابوالفضل مسعودیان و بختیار محمدی)

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید